Mánie

Do programu klubu zařazujeme i blok „mánie“, kdy bude dětem nabídnut jeden druh činnosti rozvíjející dětské schopnosti –  v minulých letech proběhly puzzlemánie, kostkománie, korálkománie, krtkománie, razítkománie, jarománie, hadománie, fischertipmánie, plastelínománie a autománie.

Plastelínománie - k dispozici bude domácí plastelína a nejrůznější tvořítka, děti si své výrobky mohou odnést domů. Pokud máte doma hezká vykrajovátka nebo jiné pomůcky k tvoření s plastelínou, přineste je ukázat svým kamarádům.

Fischertipmánie - na děti čeká stavebnice FischerTip - válečky z bramborového škrobu, které se spojují jen navlhčením a lze z nich vyrábět nejrůznější věci 

Puzzlemánie

Od nejjednodušších skládanek až po klasické puzzle. Dětem budou nabídnuty různé stupně obtížnosti, vyhraje si každé dítě i rodiče.

Máte doma své oblíbené puzzle? Přineste je ukázat ostatním dětem!

Kostkománie

Budeme skládat obrázky, hrady, komíny… Fantazii se meze nekladou.

Korálkománie

Tentokrát nezapomeňte doma trpělivost a zručnost. Každé šikovné dítě si domů odnese krásný dárek nebo třeba ozdobu na vánoční stromeček.

Pokud dítě bude již nasyceno během mánie jednou činností, která mu bude nabízena, může si „odpočinout“ s edukativními pomůckami, které jsou součástí běžné herny.